tokio 2020

Спорт

Тренерот на Георгиевски се откажа од наградата и побара средствата да му се доделат на медалистот

А1он
Дарко Костовски, тренерот на Дејан Георгиевски кој вчера освои сребрен медал на Олимпијадата во Токио, преку социјалните мрежи информира дека тој и неговиот брат Борче
Спорт

ОИ: Блажевска-Еминова 40-та во квалификациите на 100 метри слободно

А1он
Македонската пливачка Миа Блажевска-Еминова оствари 40-то време во квалификациите на трката на 100 метри слободно на Летните олимписки игри во Токио. Македонката патеката ја мина
Спорт

Стојоски: Имам голема чест да настапувам под македонското знаме на Олимписките игри

А1он
Македонскиот атлетичар Јован Стојоски со нетрпение го очекува својот деби настап на едни Олимписки игри. Тој ги прави последните подготовки за трката на 400 метри
Спорт

ВИДЕО: Тенисерката Бадоса во инвалидска количка изнесена од теренот, поради топлотен удар не го заврши четвртфиналето во Токио

А1он
Шпанската тенисерка Паула Бадоса не го доигра четвртфиналниот меч против Маркета Вондрушова на Олимписките игри во Токио. Таа се откажа откако првиот сет загуби со
Спорт

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

А1он
На нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со сребрен медал во дисциплината таеквондо Дејан Георгиевски ќе му биде доделена парична награда
Спорт

Во екот на Олимпијадата, рекорден број новозаразени во Токио од почетокот на пандемијата

А1он
Токио, 27 јули 2021 (МИА) – Токио денеска го пријавија својот најголем број заразени со коронавирус во текот на едно деноноќие – рекордни 2.848 случаи
Спорт

ВИДЕО: Српска џудистка едвај стои на нозе по десетминутна борба, навивачите се загрижија

А1он
Снимката од српската олимпијка во џудо Марица Перишиќ, која едвај оди по најдолгата борба досега на борилиштата во Токио, против Израелката Тимина Нелсон Леви, ја