Англија не извојува победа над Русите

Голем шок за Англичаните на старотот на Европското првенство во фудбал. Во првото коло во групата Б, Англичаните имаа победа и три бода до 92 минута, кога примија гол од Русија за разултат 1:1.

Дајер од слободен удар го скрши отпорот на Русите на 13 минути пред јрајот на натпреварот, иако беше спорен фаулот на 18 метри од голот.

Првото полувреме на мечот Русија-Англија заврши нерешено, без голови, со оглед дека “Гордиот Албион“ не се прослави со реализацијата на шансите.

Амбасадорите на ЕУ се согласија да стават уште четири руски медиуми на листата на санкционирани

Серијата апсења низ Англија, тројца мажи се обвинети за шпионажа

Русија ја обвини Канада дека ги оправдува нацистичките злосторства

Песков: Белоусов e номиниран за министер за одбрана поради иновативноста и конкурентноста

(ВИДЕО) Руски медиуми: Автобус полн со луѓе падна во река во Санкт Петербург, има загинати