Ангеловски со изменет состав за дуелот со Естонија

Од:

Македонската фудбалска репрезентација на вечерашниот дуел со Естонија ќе настапи во различен состав за разлика од средбата со Косово одиграна во четвртокот.

На голманската позиција ќе биде Дамјан Шишковски, кој ќе го замени Столе Димитриоски кој мора во изолација поради наводен позитивен тест на коронавирус.

Во дефанзивната линија се Езѓан Алиоски, Кире Ристевски, Ѓоко Зајков и Стефан Ристовски.

Бобан Николов и Стефан Спировски ќе бидат поповлечени во средниот ред, а пред нив се Александар Трајковски, Ферхан Хасани и Тихомир Костадинов.

Најистурен ќе биде Иван Тричковски. Почетокот на натпреварот во Талин е во 18 часот.

Би можело да ве интересира

Македонија ЃП профитираше од ремито на Шкендија и Шкупи

Катерина Павлова-Николовска

Ангеловски најави игра на победа против Ерменија

Ана Ололовска

Милевски без услугите на петмина стандардни за натпреварот со Црна Гора

Ана Ололовска

Во фудбалското второлигашко дерби на крајниот Исток, Саса подобра од Слога Виница

Ана Ололовска

Ангеловски: Истрошени сме, ама одиме на победа и прво место во Лига на нации

Ана Ололовска

Јанков, Тодоровски и Чурлинов остануваат во У-21, Дориев се приклучува на А-репрезентацијата

Ана Ололовска