Алкараз го победи Медведев и доби виза за спектаклот со Новак

Од:

Карлос Алкараз се пласираше во полуфиналето на АТП финалето во Торино.

Вториот тенисер во светот по 79 минути игра во меч кој за него беше „да се биде или не“ во црвената група го совлада Русинот Данило Медведев со 6:4, 6:4.

На тој начин се зацврсти на челната позиција во групата и тоа значи дека во сабота во полуфиналето ќе игра против Новак Ѓоковиќ.

Тоа беше и негова трета победа во пет меча против Медведев, кому му се одмазди за поразот во полуфиналето на УС Опен.

Би можело да ве интересира

Никој не верува во победа на Алкараз

Алкараз посака финале со Ѓоковиќ

Горан Наумовски

Не сум на нивото на Новак, уште треба да учам-Алкараз пред новинарите

АТП го прогласи Алкараз за победник уште пред да почне мечот со Зверев

Предраг Петровиќ

Конорс го предупреди Алкараз за неговите коментари за Ѓоковиќ

Предраг Петровиќ

Синер го елиминира Алкараз, за титулата ќе игра со Медведев

Предраг Петровиќ