Земјотресот ја погоди Србија

Од:

Земјотресот ја погоди Србија денеска во 11:30 часот во Црна Трава, населено место во близина на Лесковац.

Според веб-страницата на Републичкиот сеизмолошки завод, земјотресот бил со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Русија

Силен земјотрес во Италија

Силен земјотрес во БиХ, епицентарот е на 16 километри од Сараево

Силен земјотрес го погоди Крит

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Двојно убиство во Србија: Ги заклал поранешната жена и мајка и

Катерина Ѓуровски

Силен земјотрес ја погоди Турција

Горан Наумовски