Земјотрес во Србија

Од:

Силен земјотрес денеска го погоди местото Марковац, недалеку од Свилајнац.

Според првите информации, земјотресот бил со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала, на 35 километри североисточно од Јагодина.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Русија

Силен земјотрес во Италија

Силен земјотрес во БиХ, епицентарот е на 16 километри од Сараево

Силен земјотрес го погоди Крит

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Двојно убиство во Србија: Ги заклал поранешната жена и мајка и

Катерина Ѓуровски

Силен земјотрес ја погоди Турција

Горан Наумовски