Земјотрес во Бугарија

Од:

Земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала ја погоди Бугарија околу 18 часот и 45 минути.

Земјотресот е регистриран на 88 километри јужно од Софија, на длабочина од 13 километри.

Со земјотрес од оваа јачина можна е помала материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес го погоди денеска грчкиот остров Самос

Земјотрес кај Чачак

Силен земјотрес го погоди Мексико

Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“

ВИДЕО: Бугарија повторно има преодна влада, на избори оди на 9 јуни

Силен земјотрес го погоди регионот на Синџан во Кина