Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала кај Крф

Од:

Умерен земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавуваат грчките медиуми.

Земјотресот е регистриран во 6.29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во Јонското Море, соопшти Атинскиот геодинамички институт.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 6,8 километри.

Би можело да ве интересира

Крит беше погоден од земјотрес со јачина од 4,3 степени

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Кина

Чиле го погоди земјотрес со јачина од 4,5 степени

Земјотрес ја погоди Албанија

Горан Наумовски

Три земјотреси се регистрирани кај Крит

Горан Наумовски

Земјотрес во подрачјето Штип – Радовиш