krf

Регион

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала кај Крф

А1он
Умерен земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавуваат грчките медиуми. Земјотресот е регистриран
Економија

Грчкиот Ејџијан Ерлајс ја прекина продажбата на билети за сезонската авиолинија меѓу Скопје и Крф

А1он
Грчкиот авиопревозник Ејџијан Ерлајс ја прекина продажбата на билети за планираната нова линија меѓу Скопје и Крф, која требаше да започне на почетокот на јуни
Регион

Мафијаш и долгогодишен бегалец е уапсен на Крф откако се сликал на прослава

А1он
Долгогодишниот бегалец од Италија, Винченцо Ла Порта, бил предаден од страста кон овогодинешниот фудбалски шампион од Неапол, а e уапсен додека се возел на скутер
Регион

(ВИДЕО) Eвакуирани речиси 2.500 луѓе од грчкиот остров Крф

А1он
Властите денеска евакуираа речиси 2.500 луѓе од грчкиот остров Крф додека пожарникарите се борат со неколку шумски пожари во Грција. Десетици илјади луѓе веќе избегаа
Регион

Пронајдено тело на исчезнат патник во траектот во близина на Крф

А1он
Спасувачките екипи на противпожарната служба на Грција вечерва пронајдоа безживотно тело на маж во гаражата на траектот „Euroferry Olympia“ на островот Крф, што воедно е
Регион

Петти ден продолжува потрагата по исчезнатите патници од траектот што се запали кај Крф

А1он
Противпожарната служба на Грција побарала од Министерството за поморство траектот што се запали додека пловеше во близина на Крф да биде пренесен на безбедно пристаниште