Земјотрес ја стресе Грција

Од:

Грција вечерва ја потресе земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од пет километри во областа Керкира.

Епицентарот на земјотресот бил на 19 километри западно од Крф, а засега нема информации за евентуална материјална штета.

Би можело да ве интересира

30.000 луѓе на улиците во Грција на годишнината од страшната железничка несреќа, избувна нереди

Земјотрес почувствуван во Дебар и околината, епицентарот во Албанија

Герапетритис: Потребно е доследно, строго и целосно почитување на Договорот од Преспа

Орце Костов

Земјотрес во Грција

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтер ја погоди границата меѓу Киргистан и Кина

Земјотрес во Бугарија