Земјотрес ја погоди Албанија со епицентар во Валона

Од:

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во Албанија.

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил во Валона.

Земјотресот се случил на длабочина од околу 12 километри, пишува Albanian Daily News.

Други детали не се објавени.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Повторно хаос во албанскиот парламент, сесијата заврши предвреме поради немири

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Горан Наумовски

Во Албанија уапсени се 273 лица осомничени за учество во производство и продажба на дрога

Земјотрес со епицентар во Албанија, почувствуван во Охрид, Струга, Гостивар и Скопје

Горан Наумовски

Високиот инспекторат почна истрага против градоначалничката на Булќиза, чиј брат издаваше лажни потврди за бугарско потекло во Голо Брдо

Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша во куќен притвор