zemjotres albanija

Регион

Земјотрес во Албанија, се почувствува и во Црна Гора

А1он
Земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала денеска ја затресе Албанија. Земјотресот е регистриран северно од Медова во Албанија. Епицентарот на земјотресот бил
Регион

Регистрирани 67 земјотреси со различна јачина во Албанија

А1он
Од синоќа во 22:37 часот кога беше регистриран најсилниот потрес, до денеска напладне во Албанија се регистрирани 67 земјотреси со помала јачина. Албанскиот сеизмолог Едмонд
Регион

Два нови земјотреси во Албанија, почуствувани во неколку градови

А1он
Во Албанија се регистрирани два нови земјотреси, чиј епицентар бил во Бурељ, а биле почувствувани во повеќе градови низ земјата. Според прелиминарните податоци, првиот земјотрес
Регион

ВИДЕО: Снимки од земјотресот во Албанија, предизвикани се помали штети

А1он
Земјотресот со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала што ја потресе Албанија предизвика помали штети, изјави албанскиот министер за одбрана Нико Пелеши. Тој на
Регион

Земјотрес ја погоди Албанија со епицентар во Валона

А1он
Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во Албанија. Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил во Валона. Земјотресот