Во Унгарија 733 случаи на коронавирусот, 34 починати

Од:

Бројот на потврдени случаи на Ковид-19 во Унгарија се искачи на 733, со уште две смртни случаи, објавено е на сајтот koronavirus.gov.hu.

Досега починале вкупно 34 лица, а 66 оздравеле.

Во карантин се 13.435 лица, а досега се тестирани 21.250 луѓе.

Би можело да ве интересира

Судир на два брода во Унгарија, две лица загинаа, пет исчезнати

Унгарија повторно ќе ја блокира помошта за Украина

(ВИДЕО) Страотна несреќа на рели во Унгарија: Најмалку четворица мртви

Катерина Ѓуровски

Испливаа детали за скандалот кој ја принуди унгарската преседателка на оставка

Катерина Ѓуровски

По претседателката Новак, оставка поднесе и унгарска пратеничка

А1он

Сијарто: Унгарија не сака руски имот, тоа е наследство на комунизмот