Во Словенија двајца заразени од Ковид-19 во последните 24 часа

Од:

Во Словенија се потврдени два нови случаи на коронавирусот во последниве 24 часа, со што вкупниот број на случаи се искачи на 1.492.

dobivaj vesti na viber

Новите заболени се од Нова Горица и од Марибор и се уште не е познато дали се поврзани со некои од постоечките кластери на инфекцијата.

Во Словенија нема нови смртни случаи од Ковид-19. Поради коронавирусот во оваа земја досега починаа 109 лица.

Би можело да ве интересира

Брисел соопшти дека внимателно ги следи настаните на Радио-телевизија Словенија

Ана Ололовска

За една седмица зголемен бројот на заразени со Ковид-19 во Грција, намалени смртните случаи

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Русија го уништи главното оружје на Украина: Тенкови од Словенија произведени во Југославија

А1он

Директорот на Фајзер се зарази со Ковид по втор пат за два месеци

Ана Ололовска

Премиерот на Шпанија позитивен на коронавирус

Ана Ололовска

Во Словенија почнува кампањата за претседателските избори

А1он