(ВИДЕО) Во Србија: Пренесувал марихуана во возило на Брза помош

Од:

Полицијата во Нови Пазар уапси возач на Брза помош бидејќи пронашла три килограми марихуана во возилото, а според последните информации од истрагата полицијата имала дојава дека во тоа возило имало дрога. Возилото е запрено на патот меѓу Рашка и Нови Пазар, објавија српските медиуми.

„Полицијата доби дојава дека во тоа амбулантно возило има дрога. Организирана е акција, возачот на Брзата помош бил пресретнат на патот и се испоставило дека дојавата е точна. Приведениот е возач на Брзата помош кој цело време се смееше, а во еден момент замавна по случајни минувачи. Детално ќе биде сослушан за пронајдената марихуана“, велат извори од истрагата.

За настанот зборуваше и директорот на Здравствениот дом, Милисав Гаљак. Тој рече дека очекува надлежните институции да ја откријат вистината.

„Изненаден сум од оваа информација. Апелирам до надлежните да ја дознаат вистината и да санкционираат кој и да е инволвиран“, рече Гаљак.

Би можело да ве интересира

Македонец ќе одговара за шверц на 250 килограми марихуана во Хрватска

Катерина Ѓуровски

OJO бара притвор за скопјанецот кој имаше „лабораторија“ за производство на марихуана и хашиш

(ВИДЕО) Претрес во Скопје, откриена лабораторија за производство на марихуана

Гевгеличанец си садел марихуана во двор – доби кривична и притвор

А1он

Истраги против дилери на марихуана во Тетово и Велес

Претрес во Сопиште, запленета e дрога, приведен e дилер