(ВИДЕО) Скандал во болница во Ниш: Старлета се снимала полугола меѓу картоните на пациентите

Од:

Данијела Нешиќ, помошник директор на Здравствениот дом во Ниш, денеска најави дека здравствената установа ќе ги преземе законски пропишаните мерки против пациентката Катарина Ѓ. поради провокативните и навредливи фотографии и видеа што ги направила за време на паузата во една од одринациите на службата за општа медицина.

Нешиќ напиша дека пациентката дошла бидејќи требало да прими инјекција.

„Со оглед на тоа што ваквото однесување нанесува голема штета на угледот на Здравствениот дом Ниш, како здравствена установа со углед , и поради провокативните и навредливи фотографии и видеото кое е понижувачко за нашата професија, ќе бидеме принудени да преземеме одредени мерки во рамките на законот“, изјави Нешиќ во објава на Фејсбук и сподели фотографии и видеа направени од Катарина Ѓ.

На едно од видеата што ги снимила старлетата се гледа како седи на маса во Здравствениот дом на место наменето за медицински сестри и ја средува својата долга коса, со едната рака го држи шприцот, а со другата ја отвора иглата. На тоа видео таа напиша „Кој е за боцкање“.

Катарина Ѓ. објавила и фотографија на која држи шолја кафе во просторијата каде што се води медицинската документација на пациентите.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Евакуација во Ниш, ќе се дислоцира стара, но моќна бомба на НАТО

Горан Наумовски

Земјотрес кај Чачак

Австриските власти го екстрадираат во Србија осомничениот за убиството на Нусрет Дестановиќ

Вучиќ: Недозволиво, ќе го гониме напаѓачите на хрватските новинари

Во Панчево нападнати четворица Хрвати и двајца Срби кои ги бранеле

Катерина Ѓуровски