(ВИДЕО) Објавена уште една снимка: Бродот потона за неколку секунди

Од:

Објавена е нова видео снимка од трагедијата на Дунав кај Будимпешта во близина на унгарскиот парламент.

На снимката се гледа налет на голем речен крузер врз туристички брод кој набрзина тоне.

Унгарската полиција соопшти дека отвори кривична истрага за несреќата на Дунав во која погинаа седум јужнокрејски туристи, се трага и по исчезнати се до Србија.

Крузерот кој го потона бродот пристигнал од Вуковар.

Би можело да ве интересира

Во Будимпешта одржа средба на десет стопански комори од Западен Балкан и од Вишеградската група

А1он

Повеќе од 200 заразени со Ковид-19 во дом за нега на стари лица во Будимпешта

А1он

Почина заразениот британски дипломат во Будимпешта

А1он

Одложено и пливачкото ЕП во Будимпешта

А1он

Груевски на бизнис забава во Будимпешта

А1он

ВИДЕО: Цариник вработен во Сектор за контрола и истраги го посетил Груевски во Будимпешта

Наум Локоски