Автомобил влета во пешаци во Будимпешта: Има повредени

Од:

Најмалку две лица, меѓу кои и едно дете, се повредени во Будимпешта кога возач на автомобил удрил во пешаци кои стоеле на тротоарот и чекале да ја преминат улицата.

Инцидентот се случил нешто по 8 часот недалеку од центарот на градот, а според првичните информации возачот покосил најмалку пет лица.

Екипите на итната помош брзо пристигнале на лице место, а засега се знае дека едно младо момче е пренесено во болница.

Медиумите пренесуваат дека возачот рекол дека му е лошо и затоа изгубил контрола на воланот.

„Излеговме од подземната железница и чекавме на пешачкиот пешачки премин да свети светлото зелено, а потоа луѓето паѓаа над мене. Успеав да видам црн автомобил кој се качи на тротоарот. Станав и отидов да им помогнам на луѓето околу мене“, изјави еден очевидец.

Би можело да ве интересира

Потресни сцени на местото на несреќата во Белград, сопругата и ќерката плачат по загинатиот возач

Горан Наумовски

Тешка сообраќајка во Чаир: 18-годишен скопјанец на мотор се судри со кола

Горан Наумовски

Пешак од Скопје повреден во сообраќајка, со тешки повреди е пренесен во болница

Мотоциклист удрил во велосипедист и избегал

Горан Наумовски

Жена во Хрватска удрила дете на пешачки, го преместила и го оставила без свест

Горан Наумовски

Двајца малолетници тешко повредени во сообраќајка на регионалниот пат Скопје – Тетово

Ана Ололовска