(ВИДЕО) Грците објавија нови снимки од последните моменти на убиениот навивач на АЕК

Од:

Грчкиот портал Прототема објави видеa од последните моменти на убиениот навивач на АЕК, Михалис Кацури. Тие пишуваат дека полицијата има неколку видеа кои ги анализира, а преку кои се обидува да разбере кој и како го убил 29-годишниот Грк.

На првото видео објавено од Protothema се гледа како Михалис пристигнува во киоскот. На видеото се гледа дека дел од телото му е целосно облеан во крв, односно дека е повреден и крвари.

Михалис седнува зад ладилникот за сладолед додека сопствениците на дуќанот стојат и го гледаат. Според полицијата, пишува грчкиот портал, Михалис дошол таму да се сокрие. Тогаш жената му дава хартиена крпа низ прозорецот на киоскот за да се избрише или да го запре крварењето.

Еден човек му приоѓа и само го гледа. Притоа пристигнува трето лице кое, се чини од видеото, се обидува да му даде вода и во исто време да извести некого за повредениот навивач. Грчкиот портал пишува дека во следните неколку минути Михалис искрвари и почина.

Сите 105 уапсени по жестокиот уличен конфликт меѓу навивачките групи пред стадионот на АЕК во Атина, во кој беше убиен 29-годишниот Михалис Кацурис, се во притвор, јавуваат грчките медиуми. Уапсените се распоредени во 16 различни затвори низ Грција.

Би можело да ве интересира

Поранешниот советник на Пацоли призна дека тој го нарачал убиството на неговата сопруга

Горан Наумовски

(ВИДЕО) 84-годишен Американец до смрт ја претепа сопругата откако се скарале за мачката

Горан Наумовски

Израел: Напаѓачите во Ерусалим веќе биле во затвор поради тероризам

(ВИДЕО) Убиена е сопругата на Наим Мурсели, поранешен советник на Беџет Пацоли

Горан Наумовски

Манекенката Ирина Двизова и ќерката Дијана (15) се убиени во близина на хотел во Бодрум

Еден од осомничените за убиството во „Шиша бар“ излезе од притвор: Определени се мерки за претпазливост