ВИДЕО: Улица во Звечан покриена со српското знаме

Од:

Србите се собраа во Звечан на мирен протест, утринава, како што беше најавено, го развиорија знамето на Србија.

На снимката од воздух се гледа дека улицата е прекриена во боите на знамето на Србија.

Знамето е долго 250 метри.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Напади врз новинарски екипи во Лепосавиќ: Снимател на РТК клоцан додека лежи на пат

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Вучиќ за апсењето на косовските специјалци: Се сомневаме дека сакаа да ликвидираат некого

Ана Ололовска

Косовското МНР издаде предупредување: Не патувајте низ Србија

Ана Ололовска

Курти бара итно ослободување на припадниците на неговите полициски сили

Ана Ололовска

Лајчак: Со Ескобар се надевавме на подобар резултат од мисијата во Белград и во Приштина

Катерина Ѓуровски

Бујар Османи понуди план за Косово: Да се повлечат специјалните сили на Косово и да се организираат општински избори

Орце Костов