ВИДЕО: Улица во Звечан покриена со српското знаме

Од:

Србите се собраа во Звечан на мирен протест, утринава, како што беше најавено, го развиорија знамето на Србија.

На снимката од воздух се гледа дека улицата е прекриена во боите на знамето на Србија.

Знамето е долго 250 метри.

Би можело да ве интересира

Прифатено барањето на Србија, ќе се одржи вонредна седница на Советот за безбедност на ОН

Влада на Косово: Посветени сме на целосна нормализација на односите со Србија и меѓусебно признавање

Стејт департмент: Забележливо повлекување на српските сили долж административната линија

Катерина Ѓуровски

Уапсен Милан Радоичиќ

Катерина Ѓуровски

Курти: Србија работи на воени планови за анексија на Косово

(ВИДЕО) Петковиќ покажа слика од убиениот Србин: Егзекуцијата е извршена лице в лице

Катерина Ѓуровски