Tепачка во Земун: Млад човек прободен во срце, друг има изгореници од факел

Од:

На улицата Јована Стојсављевиќ во Земун настана тепачка помеѓу неколку лица. Полицијата се сомнева дека се работи за тепачка меѓу навивачи, неофицијално дознава Телеграф.рс.

Дел од учесниците во тепачката запалиле факел, а едно лице извади нож и го прободе Д.Н.(18) во срцето. Вториот повреден има изгореници од факелот.

На повредениот му е укажана лекарска помош во болницата „Бежанијска коса“, каде му биле констатирани тешки повреди опасни по живот.

Со брза интервенција на полициски службеници приведен е Н.К.(21), против кого е поднесена кривична пријава за убиство во обид. Полицијата пронашла и нож со кој, се сомнева, бил нападнат младиот човек.

На осомничениот му е одреден притвор до 48 часа. Утре ќе биде сослушан.

Би можело да ве интересира

Брнабиќ објави слика од обесена кукла на Вучиќ: „Како им го објаснувате ова на децата?“

Ана Ололовска

Деветгодишно момче од Србија го изгриза куче, му откина дел од увото

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Брутално насилство на протестот во Белград: Десничари претепаа маж со ремен

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бјелогрлиќ говореше на протестот против насилството, а претепа познат режисер

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) „Укинувате училишта, а не реални шоуа“: Српските студенти се упатија кон Собранието

Ана Ололовска

Нов протест на противниците на Вучиќ, организаторите предупредија од провокатори

Ана Ололовска