Тело на маж е пронајдено во морето кај Сплит, полицијата тврди: Најверојатно е жртва од судир на бродови

Од:

Вработени во Капетанијата на пристаништата во Сплит денеска забележале тело на маж во морето пред Сплит, а во моментов се води кривична истрага, известија од полициската управа на Сплит.

Вработените во Капетанијата на пристаништата го донеле безживотното тело на копно и ја известиле полицијата. За настанот е известено надлежното државно правобранителство, а истрагата ќе ја води заменик на сплитското општинско државно правобранителство во присуство на судски вештак.

„Според првите информации што ги имаме, најверојатно два брода се судриле на море пред Сплит. Во моментов се води кривична истрага“, соопштија од полицијата.

Би можело да ве интересира

Семејство со три деца со автомобил падна во море, лекарите се борат за животите на мајката и синот

Хрват доби казна од 700 евра за коментар на Фејсбук: Можеше да заврши во затвор

Луѓето шокирани од цената на пицата во Сплит: „Попрво за тие пари ќе одам во Неапол“

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Психијатар од Сплит измачувал 67 кучиња и два волка: Ова е логор

(ВИДЕО) Во Грција: Жена падна во морето додека се качуваше на брод, луѓе веднаш скокнаа по неа

Горан Наумовски

ВИДЕО: Жители на Сплит се тепаа со туристи