Таткото на малтретираната тенисерка во Белград: Ништо не погрешив, во Кина е тоа дозволено

Од:

„Ќерката одбиваше да го продолжи тренингот. Ништо не погрешив, во Кина е тоа дозволено“.

Ова е исказот што го дал кинескиот државјанин кој беше снимен како ја тепа својата 14-годишна ќерка тенисерка на тениски терен во Белград.

Тој ѝ се предаде на полицијата и се очекува против него да биде поднесена кривична пријава за малтретрирање.

Нејасно е што ќе биде сторено со малолетичката и дали таа ќе остане во Србија или ќе биде вратена во Кина.

Од полицијата соопштија дека истрагата за целиот случај се уште е во тек.

Би можело да ве интересира

Расветлено е двојното убиство на Бежаниска Коса

Горан Наумовски

Притворен насилник кој крвнички ја тепал поранешната девојка и нејзината 6-годишна ќерка

Горан Наумовски

Дали двете сестри биле убиени за пари-Јелисавета ја продала куќата и имала пари од тој имот

Горан Наумовски

Телата на двете починати сестри се однесе на обдукција, истражителите се сомневаат дека тие се убиени

Две сестри пронајдени починати во стан, едната над главата имала перница

Горан Наумовски

БИРН: Со незаконска легализација во Белград озаконети половина милион метри квадратни станбен простор

А1он