Страотна сообраќајка во Црна Гора: Тројца млади загинаа, двајца се тешко повредени

Од:

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на главниот пат Бар – Улцин во Црна Гора. Според првите информации на порталот Приморски, две млади лица загинале на местото на несреќата, а третото во болницата во Бар. Во несреќата уште две лица се тешко повредени.

Полицијата потврди дека во несреќата загинал Д.М.(21) од Улцињ Б.Б. (20) од Бар и Н.Д. (18) од Рожај. Судирот на два автомобили се случил околу 40 минути по полноќ, соопшти полицијата.

„Во болницата во Бар се донесени тројца пациенти кои се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајна незгода. Едно лице, за жал, почина при прием. Во нашата здравствена установа се укажани две лица. Тие се во стабилна состојба. Поради природата на повредите, пациентите ќе бидат препратени во Клиничкиот центар на Црна Гора“, изјави за Приморски портал д-р Раде Станисављевиќ, дежурен лекар во Општата болница во Бар.

Според полицијата, во судирот учествувале автомобил „ауди А3“ со улцински регистерски таблички и „сеат“ со шипка. Причината за несреќата се уште не е позната и треба да се утврди со полициска истрага.

Би можело да ве интересира

Полициска рација во просториите на црногорската Агенција за сузбивање на корупцијата

Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство

Во престрелка во Црна Гора е убиен 29-годишен маж

Горан Наумовски

По силниот, уште два помали земјотреси ја погодија Црна Гора: „Силно се почувствува во Никшиќ“

Горан Наумовски

Силен земјотрес во Црна Гора

Нов земјотрес e регистриран во Црна Гора