Средба на Вучиќ со Орбан во Белград: „Со нетрпение ве очекував“

Од:

Унгарскиот премиер Виктор Орбан пристигна во Белград, каде што се сретна со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Средбата меѓу Вучиќ и унгарскиот премиер се одржа во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Републиката, а по средбата Вучиќ на Орбан ќе му врачи Орден на Република Србија за извонредни заслуги во развивање и зајакнување на мирната соработка и пријателските односи меѓу двете земји.

„Добре дојдовте драг пријателе. Со нетрпение ја очекувам нашата средба и разговор, кој се заснова на меѓусебно разбирање и доверба, но и на пријателството што го изградивме во текот на повеќегодишната соработка“, стои во описот на фотографијата.

Би можело да ве интересира

Девојче во Србија при игра запалила хартија натопена со бензин, тешко е повредено

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шести протест во Белград и ултиматум до Вучиќ: Чекаме уште една недела

Истрагата утврди: Русин со јорган си го задуши заспаното дете, со нож и го расече вратот на сопругата

„Падна“ мажот кој и се закануваше на жена со убиство, па побегна: Полицијата го уапси насилникот

Обвинение за „таткото од пеколот“: Две пријави за Урош кој ја држеше ќерка си затворена во станот

Србин предал ротирачки митралез кој пука 3.000 куршуми : Го ставил на приколка и го однел во полиција

Катерина Павлова-Николовска