Средба на Вучиќ со Орбан во Белград: „Со нетрпение ве очекував“

Од:

Унгарскиот премиер Виктор Орбан пристигна во Белград, каде што се сретна со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Средбата меѓу Вучиќ и унгарскиот премиер се одржа во зградата на Генералниот секретаријат на претседателот на Републиката, а по средбата Вучиќ на Орбан ќе му врачи Орден на Република Србија за извонредни заслуги во развивање и зајакнување на мирната соработка и пријателските односи меѓу двете земји.

„Добре дојдовте драг пријателе. Со нетрпение ја очекувам нашата средба и разговор, кој се заснова на меѓусебно разбирање и доверба, но и на пријателството што го изградивме во текот на повеќегодишната соработка“, стои во описот на фотографијата.

Би можело да ве интересира

Земјотрес на југот на Србија

Орбан: Западот сака воено да ја победи Русија за да го задржат богатството на Украина

Горан Наумовски

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

На Европа и се заканува „Трамп моментот“: Зошто изборите во ЕУ се многу важни

А1он

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ