Србин ја уценувал фабриката на Кока-кола

Од:

Милјан Милосављевиќ од Владичин Хан во Србија, испратил писмо до фабриката за производство на пијалaкот Кока-кола, во кое се заканувал дека ќе го затруе изворот со вода кој го користи фабриката, доколку не ми исплатат 300. илјади евра.

Во писмото Милосављевиќ напишал дека ќе ја затруе водата со помош на соработници, побарал парите да му ги донесат на  21. сeптември пред хотел чие име полицијата не го открива и секако побарал во целата работа да не помислуваат да ја вмешаат полицијата.

Одговорните во фабриката веднаш ја известиле полицијата, која иако Милан се потпишал во писмото како Душан Николиќ,  набрзо го открилe и го привелe.

Би можело да ве интересира

Растурена забава во Скопје на која имало 10 малолетници

Катерина Павлова-Николовска

На забава во САД повредени се најмалку 25 луѓе, се срушил подот од куќата

Кока-Кола отсега ќе се пакува во шишиња од рециклирана пластика

Жарко Настоски

ВИДЕО: Шпанската полиција растури нелегална новогодишна забава која траела 40 часа

Разврат во британските ноќни клубови пред да стапат во сила новите мерки против коронавирусот

А1он

ВИДЕО: Неказнета остана журката во прилепски клуб, каде без маски и дистанца се пееше и пиеше

Кристијан Ландов

Leave a Comment

13 + fourteen =