Силен земјотрес во БиХ, епицентарот е на 16 километри од Сараево

Од:

Земјотрес е почувствуван во БиХ околу 8.20 часот. Веста ја соопшти и ЕМСЦ, а според првичните информации земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот е на 16 километри од Сараево, јавува ЕМСЦ.

Би можело да ве интересира

Извлечени тела на жена и дете од коритото на Миљацка во Сараево

Горан Наумовски

Силен земјотрес го погоди регионот на Синџан во Кина

Силен земјотрес го погоди Њујорк; Пристигна итно известување

Предраг Петровиќ

Кина ја погоди земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала

По силниот, уште два помали земјотреси ја погодија Црна Гора: „Силно се почувствува во Никшиќ“

Горан Наумовски

Силен земјотрес во Црна Гора