Силен земјотрес ја погоди Турција

Од:

Силен земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција.

Епицентарот бил во близина на градот Малатија на длабочина од осум километри.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес го погоди денеска грчкиот остров Самос

Земјотрес кај Чачак

Силен земјотрес го погоди Мексико

Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“

Спасени сите кои беа заробени на жичарницата во Анталија

А1он

Силен земјотрес го погоди регионот на Синџан во Кина