Силен земјотрес го погоди Крит

Од:

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди грчкиот остров Крит.

Земјотресот е регистриран на 192 километри југозападно од Ираклион.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Нема информации за евентуална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес го погоди денеска грчкиот остров Самос

Земјотрес кај Чачак

Силен земјотрес го погоди Мексико

Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“

Силен земјотрес го погоди регионот на Синџан во Кина

Едно лице повредено, наредена евакуација на четири населени места на Крит поради пожар