Романија: Четири лица загинаа, петмина повредени во експлозија на гасовод

Од:

Четири лица загинаа, а пет се повредени во експлозија на гасовод на градилиште на автопат во источниот кварт Вранча во Романија, соопшти денеска владината служба за итни случаи.

Според информациите, пожарот е изгаснат, а повредените се пренесени во болница.

И загинатите и повредените во пожарот вршеле градежни работи на градилиштето на автопатот.

Би можело да ве интересира

Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин

Голем хакерски напад во Романија, над 100 здравствени установи останаа без интернет

Судир меѓу полицијата и семејствата на исчезнатите во Ротердам: Уапсени двајца мажи

(ВИДЕО) Експлодира цистерна со гас во Монголија, има загинати и повредени

Горан Наумовски

Едно лице e повредно во експлозија на плинска боца во центарот на Куманово

Горан Наумовски