Претепале сограѓанин со дрвен стап: Брутална тепачка во Бања Лука, уапсени четворица насилници

Од:

Полицијата во Бања Лука уапси четворица насилници, меѓу кои и малолетник, поради брутален напад врз сограѓанин.

Полициската управа соопшти дека се приведени М.Ј., Л.Б. и Б.М. и малолетник осомничен за кривично дело физичка повреда, пишува Српскаинфо.

Пријавените вчера околу 3.50 часот во Бања Лука по претходна расправија претепале сограѓанин и го удирале со дрвен стап.

На повредениот му била укажана помош во болница.

Би можело да ве интересира

Тројца тешко повредени во тепачка на свадба во Бјелина

Горан Наумовски

ВИДЕО:Неколку илјади граѓани на уште еден собир за поддршка на институциите на Република Српска

Предраг Петровиќ

Нападнат синот на премиерот на Република Српска во Нов Белград

Горан Наумовски

Додик: Ако се наметне законот за државен имот, ќе прогласиме независност

Забележани снајперисти на српскиот протест во Босна и Херцеговина

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Огромен пожар во најголемата фабрика за хартија во Босна и Херцеговина