Потона брод со мигранти во близина на Бодрум

Од:

Девет лица се водат како исчезнати откако брод со мигранти потона во Егејско Море во близина на Бодрум, западна Турција.

Турската крајбрежна стража соопшти дека се спасени 31 човек.

На бродот имало 40 мигранти.

Би можело да ве интересира

Грција бара поактивно учество на НАТО во справувањето со мигрантскиот проблем

Предупредувања за драматично зголемен број прилив на илегални мигранти

Ана Ололовска

Околу 500 бегалци и мигранти од грчкиот остров Сими пренесени во Атина

Германија предупреди на нов, хаотичен наплив на мигранти во Европа

Во Средоземно Море спасени 44 мигранти

Ана Ололовска

Филип: Потребен е хуман однос кон мигрантите

Ана Ололовска