Одмор на „црногорски начин“

Од:

Владата на Црна Гора е на колективен годишен одмор до крајот на август, одлучи премиерот Игор Лукшиќ.

dobivaj vesti na viber

Вработените во владата и државните институции ќе одмораат цел месец.

Министрите и раководните лица треба да си најдат соодветни заменици.

Координацијата ќе биде во рацете на вицепремиерите Лазовиќ и Марковиќ.

Би можело да ве интересира

Црна Гора протерува уште шестмина руски дипломати

ВИДЕО: Бомбаш од Подгорица убиен во престрелка со полицијата, пукал на нив кога дошле да го апсат

А1он

Црна Гора: Старото парламентарно мнозинство потпиша иницијатива за разрешување на Ѓукановиќ

Ана Ололовска

Мнозинство од црногорските пратеници постигнаа договор Лекиќ да биде мандатар за нова влада

Ѓукановиќ не го прифаќа Лекиќ за мандатар, бара скратување на мандатот на Парламентот

Македонски Албанец нов американски амбасадор на САД во Црна Гора

А1он