Напад на сабјарка во Риека

Од:

Малку крв и голем шок бил резулатот од нападот во областа на Риека во петокот, кога една сабјарка нападнала пливачка во вода.

Нападот се случил во Бакарац и не бил опасен по животот на жената. Таа имала само мала повреда на ногата проследена со крварење и малку поголем шок.

„Одејќи кон морето видов како на брегот се собираат капачите на едно место. Кога се приближив, ја видов повредената жена. Лежеше, но не беше ништо загрижувачки. Таа имаше исеченици на ногата и беше многу исплашена“, зборува еден сведок на настанот.

Според зборовите на очевидците, станува збор за некоја постара гопоѓа која рибата всушнот не ја нападнала, туку ловејќи сардини поминала покрај неа и само малку ја фатила со опашката.

Ниту еден од луѓето присутни на настанот не го забележал нападот.

Би можело да ве интересира

Грижа за животните и за околината, во 44 града во Хрватска нема да има огномети за Нова Година

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Снимка од навивачките нереди во Загреб: Повредени полицајци, приведени навивачи

Катерина Ѓуровски

Професорот по математика и физика во „Милионер“ заврши со 150 евра, не знаеше прашање за Чернобил

Предраг Петровиќ

Скандал во Хрватска: Министерка приватно потрошила 10 илјади евра на сметка на ЕУ

Состојка опасна за црниот дроб и белите дробови е пронајдена во чај од Хрватска направен од листови нане од Србија

Катерина Ѓуровски

Љупчо Палевски уапсен во Турција

Александар Тодески