На црногорската плажа Јаз пронајден мртов делфин

Од:

На црногорската плажа Јаз, морето исфрли труп на делфин во стадиум на распаѓање. Рибарите кои го нашле, се сомневаат дека е убиен со експлозив.

Црногорскиот информативен портал „Вијести“, укажува на тоа, дека употребата на експлозив во риболовот, значајно се зголемува.

Овој пат, според локалните рибари, делфинот сигурно е убиен со експлозив, а тоа го потврдуваат и изгорениците на трупот.

Делфинот најверојатно е убиен на отворено море, во близина на плажата Јаз, каде експлозивот најчесто се употребува, пренесува порталот „Вијести“.

Би можело да ве интересира

Страотна сообраќајка во Црна Гора: Тројца млади загинаа, двајца се тешко повредени

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Трагедија во Бар: пожар однесе четири жртви, две се малолетни

Уапсен e Црногорец кој сакал на улица да ја убие сопругата

Пензиониран полицаец во Подгорица си ги уби синот и сопругата па се самоуби

(ВИДЕО) Го фрли крстот, па откако го верниците го фатија, влезе во езерото: Црногорски свештеник хит на социјалните мрежи

А1он

Срушена е куќата на масовниот убиец Вук Бориловиќ од Црна Гора

А1он