Момчето кое беше тешко повредено во експлозијата во Смедерево е хоспитализирано во Белград

Од:

Никола П.(25) кој беше тешко повреден со неговата сестра во експлозијата што се случи синоќа во Смедерево, е во стабилна состојба.

Тој со тешки повреди е пренесен во Ургентниот центар во Белград, а во експлозијата се здобил со тешка повреда на десното око.

Експлозијата се случи во четвртокот околу 20.30 часот во станбена зграда на улицата Слобода во Смедерево.

Истражителите се сомневаат дека сопственикот на станот Ѓорѓе А.(56) дошол во станот во кој живееле братот и сестрата и поради претходно неплатени сметки за кирија активирал неколку килограми експлозив.

Нивниот татко и ќерката на Миљана ја избегнале трагедијата. Тие излегле од станот неколку минути порано.

Во експлозијата е уништен покривот, како и неколку други станови во зградата.

Би можело да ве интересира

Силно невреме во Белград, паѓа град со големина на орев, дождот ги поплави улиците

A1on

Земјотрес на југот на Србија

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ

Прелиминарни резултати од изборите во Белград: СНС освои 64 мандати

A1on