Млад Србин избоден со нож во Косово

Од:

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Собранието соопшти дека е избоден млад Србин во Косово.

– Дваесетгодишниот Ѓузиќ Бобан е избоден со нож во рамото од двајца Албанци во селото Могила, општина Витина, изјави Вучиќ.

Вучиќ рече дека очекува западни партнери да реагираат „за да ги смират двете страни“.

Би можело да ве интересира

САД бара бара повлекување на полицијата од општинските згради, градоначалниците да работат на алтернативни локации

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Американски војници го засилија италијанскиот контингент на КФОР во Лепосавиќ

НАТО распоредува дополнителни сили на Косово

Катерина Павлова-Николовска

НАТО ја повика Приштина веднаш да ја деескалира ситуацијата во северно Косово

Денеска е мирно во Косово

Горан Наумовски

Османи повика на смирување на тензиите на северот во Косово