Млад Србин избоден со нож во Косово

Од:

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Собранието соопшти дека е избоден млад Србин во Косово.

– Дваесетгодишниот Ѓузиќ Бобан е избоден со нож во рамото од двајца Албанци во селото Могила, општина Витина, изјави Вучиќ.

Вучиќ рече дека очекува западни партнери да реагираат „за да ги смират двете страни“.

Би можело да ве интересира

Пукање во хотел во Приштина: Една жртва, двајца повредени

Катерина Павлова-Николовска

Вучиќ: Нема да потпишам ништо утре во Охрид

Горан Наумовски

Белград и Приштина да се охрабрат за успех на дијалогот во интерес на нивните народи, порача Борел

Ана Ололовска

Ескобар: Сега сме многу поблиску до формирањето на Заедницата на српските општини на Косово

Горан Наумовски

Објавена агендата за средбата Курти – Вучиќ во Охрид

Ана Ололовска

Знам на што положив заклетва, нема признавање на Косово