Како убијците на Данка го признале делото: Возачот зборувал на влашки, соучесникот веднаш кажал што се случило

Од:

Првоосомничениот за убиството на двегодишната Данка Илиќ, Срѓан Јанковиќ на распитот во полиција зборувал на влашки јазик, додека пак Дејан Драгијевиќ, осомничен како соучесник веднаш го признал делото, пренесува Нова.рс.

Од таму посочуваат дека двајцата вработени во ЈКП Водовод биле пијани кога го извршиле делото, а телото на девојчето го ставиле во службеното возило „Фиат панда“ и го однеле на дива депонија.

Според изворите на Блиц.рс пак, полицијата во текот на потрагата по Данка Илиќ ги повикала двајцата осомничени на распит затоа што нивниот службен автомобил бил виден во близина на местото каде што Данка беше пријавена за исчезната, но за брзо ги пуштиле на слобода поради недостаток на докази.

Откако форензика покажала дека во нивниот службен автомобил има траги од крв во нивниот службен автомобил, тие биле уапсени.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Страотен судир на автобус и автомобил кај Младеновац, еден мртов над 30 повредени

Катерина Ѓуровски

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсен малолетник осомничен за убиството на братот на министер од БиХ во Белград

Катерина Ѓуровски

Сопругот на италијанската европратеничка е пронајден мртов во автомобилот

Предраг Петровиќ

Четири лица загинаа во пожар во Токио

30 дена притвор за убиецот од Стајковци

Горан Наумовски