danka

Регион

Осомничените за убиството на Данка Илиќ по психијатриско вештачење се вратија во притвор

А1он
Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ, кои се осомничени за убиството на Данка Илиќ, во април биле испратени на психијатриско вештачење во Специјалната затворска болница во
Регион

Oсомничените за смртта на Данка може да се спасат од „тешки“ казни

А1он
Помина месец и половина од убиството на Данка Илиќ во Бањско Поле, а за локацијата на телото осомничените се уште молчат. Последните резултати од ДНК,
Регион

Нови детали за малата Данка: Нејзината ДНК не е пронајдена на автомобилот со кој била удрена

А1он
Од двегодишната Данка Илиќ од Србија не се пронајдени никакви биолошки траги на ниту еден предмет кој се вештачел во истрагата за нејзиното исчезнување. Српскиот
Регион

Таткото на Данка: Нашето најмило малечко, денес требаше да ја дуваме свеќата за твојот втор роденден

А1он
Данка Илиќ (2) e убиена на 26 март во Бањско Поле, а за нејзиното убиство осомничени се Срѓан Јанковиќ (50) и Дејан Драгијевиќ (50). Девојчето
Регион

Продолжен притворот на осомничените за убиството на Данка – телото на девојчето се уште не е најдено

Анита Петровска Рајковиќ
Вишиот суд во Зајечар им го продолжи притворот на Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ, осомничени за убиството на двегодишното девојче Данка Илиќ, за уште 30
Регион

Истражителите од случајот „Данка“ ги чекаат резултатите од вештачењето на ДНК материјалот

А1он
Данка Илиќ беше убиена на 26 март годинава, а за ова дело осомничени се Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ. Вишото јавно обвинителство (ВЈТ) во Заечар
Регион

Осомничените убијци на Данка одат на психијатриско вештачење

А1он
Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ, осомничени за убиството на двегодишната Данка Илиќ, се испратени во Специјалната затворска болница во Белград на психијатриско вештачење. – По
Регион

Правна игра на таткото на убиецот на малата Данка, сега бара нов адвокат

А1он
Таткото на осомничениот, Дејан Драгијевиќ, oсомничен за смртта на малата Данка, ќе продолжи да го брани бранител по службена должност. Во истрагата за убиството на