Грчката полиција заплени половина тон албанска марихуана

Од:

Грчката полиција во текот на вчерашниот ден кај месноста Лорида откри половина тон марихуана за која се претпоставува дека е со албанско потекло.

Марихуаната била скриена во возило со грчки регистарски таблички, а уапсени се грчки и албански државјанин.

Двете лица се задржани во притвор а се спроведува детална истрага поради можноста да станува збор за организирана трговија со дрога.

Количините албанска марихуана која е запленета последниве месец дена од страна на албанската, грчката и италијанската полиција, се мерат на неколку десетици тони.

Би можело да ве интересира

Македонец ќе одговара за шверц на 250 килограми марихуана во Хрватска

Катерина Ѓуровски

OJO бара притвор за скопјанецот кој имаше „лабораторија“ за производство на марихуана и хашиш

(ВИДЕО) Претрес во Скопје, откриена лабораторија за производство на марихуана

Гевгеличанец си садел марихуана во двор – доби кривична и притвор

А1он

Истраги против дилери на марихуана во Тетово и Велес

(ВИДЕО) Во Србија: Пренесувал марихуана во возило на Брза помош

Горан Наумовски