Драма во Белград: Патрола на сообраќајната полиција спаси живот на бебе кое се гушеше

Од:

Сообраќајната полициска патрола во Белград денеска и помогна на жена која возела бебе со влошено здравје до Клиниката за деца.

Како што дознаваме, загрижена мајка телефонски се јави во Итната помош и во сообраќајната полиција и пријави дека вози бебе кое се гуши и дека е во сообраќаен метеж на булеварот Михајло Пупин во Нов Белград.

Патролата веднаш излегла на местото на настанот, забележала автомобил со мајка и бебе и ги спровела до болница.

За среќа, драмата успешно заврши, бебето е згрижено, а најлошото сценарио беше избегнато.

Би можело да ве интересира

Експлозија во Требиње: Во близина на болница експлодира бомба со тајмер

Горан Наумовски

Педофил нападнал три годишно дете во Дебар маало, успеал да го соблече пред мајката да повика полиција

А1он

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Полицаец уби бремена жена во САД која сакаше да и побегне на полицијата со автомобил

Загинатите кај Крушево се од едно семејство – мајка и дете починаа, таткото и две деца повредени

(ВИДЕО) Тинејџери украдоа „тојота“, па повредија полицаец на велосипед

Со нож прободен началникот на струшката полиција, напаѓачот е уапсен

Горан Наумовски