Девојка тешко претепана во хотел, уапсен е сопственикот на објектот

Од:

Вчера во хотелот Јабланица во Босна и Херцеговина се случил физички напад над 28-годишна девојка. Девојката е тешко повредено, а нејзината мајка нападот го пријавила во полиција.

Сопственикот на хотелот Амир Џафиќ е пријавен за физичко насилство. Тој е уапсен и задржан во полициските простории.

Дежурниот лекар во Универзитетската клиничка болница Мостар ја известил полицијата дека девојката „заработила“ тешки повреди и дека е задржана на дополнителни испитувања.

– За случајот е известен надлежен обвинител и преземени се сите неопходни мерки – соопштија од Министерството за внатрешни работи на БиХ.

Би можело да ве интересира

Полицијата oд Лондон извести: Веруваме дека го пронајдовме телото на напаѓачот од Лондон

Горан Наумовски

Силен земјотрес во БиХ, епицентарот е на 16 километри од Сараево

Пукање во трговскиот центар во Тузла, полицаец застрела жена

Горан Наумовски

Додик го слушна обвинението: Измислица на обвинителството за политички притисок, фактите немаат врска со мене

А1он

Тројца повредени во напад со нож во Париз

Лондон: Девет лица се повредени со киселина, жена и деца се префрлени во болница

Горан Наумовски