Десетгодишни близнаци се пронајдени мртви во куќа во Романија

Од:

Десетгодишни близнаци се пронајдени мртви во нивната куќа во селото Деса во Романија, а првите резултати од истрагата покажуваат дека децата починале како последица од труење со јаглерод моноксид.

Безживотните тела биле пронајдени утрово во куќата, а бабата била пронајдена во несвест, во тешка состојба и е пренесена во болница.

Според романските медиуми, момчињата живееле со баба им бидејќи татко им работи во странство. Момчињата биле напуштени од нивната мајка кога имале само една година.

Засега не е познато како дошло до труењето.

Би можело да ве интересира

Мајка од Србија ја труела својата ќерка со седативи, здравјето на девојчето е тешко нарушено

Група деца се затруле со чист алкохол во Белградски клуб: Последиците може да бидат страшни

А1он

Фабриката „Магна“ во Алексинац која затру 162 работници нема да работи до понеделник

А1он

Ново труење во фабриката „Магна“ во Алексинац: Уште 57 работници барале лекарска помош

А1он

Нема смртност кај свињите кои се одгледуваат на фармата во која еден работник почина, а друг е во тешка состојба по труење со хемиска материја

Орце Костов

„Ми изгоре устата: Станко се отру со минерална вода во Риека уште во мај

Предраг Петровиќ