Брат ја избоде сестрата со нож затоа што користела интернет

Од:

Во селото Долна Трница, кај Трговиште (Србија), 12-годишно момче во семејниот дом со кујнски нож ја избоде сестра си во препоните од левата страна по расправија за користење на интернет.

На оштетената и била укажана лекарска помош во Здравствениот дом во Врање, а потоа била препратена во Универзитетскиот медицински центар во Ниш.

Животот на девојчето не е во опасност и според првите податоци се работи за полесна повреда.

Од Вишото јавно обвинителство го потврдија инцидентот, но не соопштуваат детали, со оглед дека се работи за малолетно лице.

Би можело да ве интересира

Голем пресврт: Пикси го повика отпишаниот голман на ЕП

Предраг Петровиќ

Уапсено е момчето кое претепа наставник во Бачка Паланка

(ВИДЕО) Снимка од моментот кога се урна рингишпил во Куршумлија: Повредени тринаесет деца

13 деца се повредени во Куршумлија, уапсен е сопственикот на рингишпилот

Горан Наумовски

Се урна рингишпил во Куршумлија, едно дете е тешко повредено, 12 деца минале со полесни повреди

Горан Наумовски

Уапсени четворица малолетници во Скопје – со закана со нож ограбиле две деца