Американската амбасада во Анкара привремено се затвора од безбедносни причини

Од:

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Анкара соопшти дека привремено ќе ја прекине работата на сите служби во Турција, поради веродостојни извештаи за потенцијални терористички напади и киднапирања на американски граѓани во Истанбул.

Амбасадата соопшти дека добила веродостојни извештаи за потенцијални терористички напади и киднапирања на американски и други странски државјани во Истанбул.

Исто така, Амбасадата наведува дека во извештаите се вели дека се можни напади врз генералниот конзулат на САД во Турција, како и други локации во земјата.

Би можело да ве интересира

САД во 2020 година продадоа оружје во вредност од 175 милијарди долари

Трамп ги повлекува речиси сите војници од Сомалија

Американската економија закрепнува бавно, Конгресот пред договор за нова помош

Жарко Настоски

САД: Северна Македонија направи доволно реформи за да го оправда одржувањето на Меѓувладината конференција

Жарко Настоски

20 милиони Американци би можеле да ја примат вакцината против коронавирусот до крајот на годинава

Жарко Настоски

Фаучи за извини за изјавата дека Британија пребрзо ја одобрила вакцината

Ана Ололовска