64-годишен возел велосипед со 4,61 промили алкохол во крвта

Од:

Припадници на МВР во Суботица исклучиле од сообраќај 64-годишен велосипедист кој возел со 4,61 промили алкохол во крвта.

Мажот е приведен во службените простории на полицијата и против него е поднесена соодветна прекршочна пријава.

Судијата на прекршочниот суд во Суботица го осуди на 30 дена затвор, соопшти СВР Суботица.

Би можело да ве интересира

Група деца се затруле со чист алкохол во Белградски клуб: Последиците може да бидат страшни

А1он

Во Бијелина: Пијан поштар делеше пензии во кафеана, гостите се истепаа за пари

Горан Наумовски

Српски политичар се самозапали пред полициска станица

Петнаесетгодишно девојче од Русија на забавата испила силен алкохол, следниот ден починала

Охриѓанец возeл автомобил со 4.07 промили на алкохол во крвта

Хрватска има околу 250.000 зависници од алкохол