13 повредени во експлозијата кај Косовска Митровица: Меѓу нив има и деца

Од:

Во експлозија на плинска боца во куќа во село Кчиќ во Косовска Митровица, повредени се 13 лица, соопшти косовската полиција.

Сите повредени, меѓу кои и деца, се префрлени на лекување во болница во јужниот дел на Косовска Митровица.

Експлозијата се случила околу 16.30 часот.

Според првичните информации експлозијата се случила поради неисправна плинска боца.

Би можело да ве интересира

Се запали цистерна во близина на бензиска пумпа на автопатот Велес-Градско – Пожарникарите спречиле да експлодира

(ВИДЕО) Во Кина: Експлозија на гас во ресторан, две лица загинаа, 26 се повредени

Горан Наумовски

Почина жената која беше повредена во експлозијата во Параќин

Жена е тешко повредена во експлозија во Параќин

Судир меѓу полицијата и семејствата на исчезнатите во Ротердам: Уапсени двајца мажи

(ВИДЕО) Експлодира цистерна со гас во Монголија, има загинати и повредени

Горан Наумовски