ВИДЕО: Северина се сопна и заврши на задник на сцената среде настап

Од:

Таа не е првата на која ова и се случило, а сигурно нема да биде ниту последната која ќе падне на сцена за време на концерт. Имено, Северина на својот настап во загрепска Лауба во еден момент се лизна додека танцуваше и заврши на подот, изгледа за среќа, без никакви последици.

„Имав кореографија да се фрлам во публиката, но кореографијата се случи малку порано…Всушност, ова го правам секогаш кога сакам да одморам на сцената…“, се пошегува на своја сметка сплитската пејачка кој сама го објави видеото.

Северина брзо се опорави од изненадувањето откако се најде на подот, а настапот го продолжи седејќи мирно и низ смеа велејќи ѝ на публиката „Каде сте, уште ли сте на нозе?“.

Падот и се случи во вртоглавите високите штикли кои вообичаено ги носи и во многу краток предизвикувачки црвен фустан од Матија Вуица. Сепак, како што заклучуваат коментарите на социјалните мрежи, таа успеала да направи се многу елегантно, вклучително и падот.

Би можело да ве интересира

Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ повторно го делат старателството над синот

Северина му одговори на хрватскиот претседател: Благодарам за грижата, ама моето дете не е уште полудено

Предраг Петровиќ

Загрепската книжарница со навреди кон Северина

Предраг Петровиќ

Северина ја загуби правната битка за старателството над синот Александар

ВИДЕО: Северина се расплака на сред концерт по средбата со жена во Макарска

Државното правобранителство одлучи: Северина не ја нападна Маријана Вучковиќ Поповиќ