(ВИДЕО) Се појави снимка: Се гледа како телохранителот на Вембањама ја удира Бритни Спирс

Од:

Телохранителот на НБА кошаркарот Виктор Вембањама ја удри Бритни Спирс по лицето откако поп ѕвездата се обиде да му пријде одзади, а сега на интернет се појави видео од инцидентот.

Како што можете да се види на видеото, пејачката побрза по кошаркарот и се обиде да го допре по грбот за да му го привлече вниманието.

Во тој момент телохранителот грубо ја удра по лицето, на што реагираат сите собрани, додека кошаркарот продолжи да оди гледајќи ја ситуацијата зад себе.

Во изјавата, тој рече дека не знаел дека се работи за славна личност.

“Отидов да уживам во убава вечера. Немав идеја неколку часа, но кога се вратив во хотелот… Мислев дека тоа не е голема работа, а потоа обезбедувањето ми кажа дека тоа е Бритни Спирс. “ рече Вембањама.

Лежерниот однос кон насилството и смеата за време на интервјуто, очекувано, резултираше со барања на социјалните мрежи на Бритни што поскоро да се извини, да престане да „неуко се смее“ и да се однесува како да е во ред да се удира шамар на жените.

Извор за TMZ изјавил дека телохранителот подоцна и се извинил на Спирс доаѓајќи на нејзината маса во ресторанот, но многумина веруваат дека кошаркарот треба да се извини и јавно.

Но, има и такви кои веруваат дека телохранителот само си ја вршел работата и дека намерно не ја удрил пејачката.

Би можело да ве интересира

Бритни Спирс ги демантираше информациите дека снима албум

Не може да се справи со новонастанатата ситуација: Добива остри критики по мемоарите на Бритни Спирс

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс откри дека го абортирала детето на Џастин Тимберлејк: „Тој не сакаше да биде татко“

Бритни Спирс се огласи за разводот: Не можев повеќе да ја поднесам болката

Предраг Петровиќ

Нови детали од разводот на Бритни Спирс и Сем Асгари: „Таа го удираше додека тој спиеше“

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс се разведува по само 14 месеци брак