ВИДЕО: Климе во кошулче со нафталин ги брка белите лептирчиња во Охрид

Од:

Изјава на Климе за наездата на пели пепертурки во Охрид е новото видео на познатиот комичар Бранко Огњановски од „К-15“.

Климе им порачува на скопските туристи да не се плашат од белите лептирчиња и слободно да летуваат во Охрид во време на сезона.

Би можело да ве интересира

Во буџетот за 2022 не се планирани пари за исплата на К-15 за јавниот сектор, вели Бесими

Ана Ололовска

Заев: Во новиот буџет има дополнителни 3,73 милиони евра за исплата на К-15 во администрацијата

Жарко Настоски

За едни има, за други нема К-15 во јавниот сектор, ќе се казнува од следната година

Маја Илиевска-Пачемска

ССМ: Уште седум дена за исплата на К-15

Катерина Павлова-Николовска

Нема К-15 за 2000 „рамковно“ вработени кои земаат плата, а не доаѓаат на работа

Маја Илиевска-Пачемска

ССК: Компаниите можат да исплаќаат и помал „К-15“ ако имаат финансиски тешкотии во работењето

Ана Ололовска